Kedah Holidays 2020
Check Public Holidays announced in Kedah state of Malaysia for the year 2020.
Federal and State Holidays
No Date Day Holiday
1 January 19 Sunday Hari Keputeraan Sultan Kedah
2 January 25 Saturday Tahun Baru Cina
3 January 26 Sunday Tahun Baru Cina
(Hari Kedua)
4 March 22 Sunday Israk dan Mikraj
5 April 24 Friday Awal Ramadan
6 May 1 Friday Hari Pekerja
7 May 7 Thursday Hari Wesak
8 May 24 Sunday Hari Raya Puasa *
9 May 25 Monday Hari Raya Puasa *
(Hari Kedua)
10 June 6 Saturday Hari Keputeraan Seri Paduka Baginda Yang di-Pertuan Agong
11 July 31 Friday Hari Raya Qurban *
12 August 1 Saturday Hari Raya Qurban *
(Hari Kedua)
13 August 20 Thursday Awal Muharam
(Maal Hijrah)
14 August 31 Monday Hari Kebangsaan
15 September 16 Wednesday Hari Malaysia
16 October 29 Thursday Hari Keputeraan Nabi Muhammad S.A.W.
(Maulidur Rasul)
17 November 14 Saturday Hari Deepavali
18 December 25 Friday Hari Krismas
*
Date Subject to Change.


Kedah Holiday Calendar 2020
Kedah Holiday Calendar 2020
Kedah Holidays 2020