Kelantan Holidays 2020
Check Federal and State Holidays Announced in Kelantan state of Malaysia for the year 2020.
Federal and State Holidays
No Date Day Holiday
1 January 25 Saturday Tahun Baru Cina
2 January 26 Sunday Tahun Baru Cina
(Hari Kedua)
3 May 1 Friday Hari Pekerja
4 May 7 Thursday Hari Wesak
5 May 10 Sunday Hari Nuzul Al-Quran
6 May 24 Sunday Hari Raya Puasa *
7 May 25 Monday Hari Raya Puasa *
(Hari Kedua)
8 June 6 Saturday Hari Keputeraan Seri Paduka Baginda Yang di-Pertuan Agong
9 July 31 Friday Hari Raya Qurban *
10 August 1 Saturday Hari Raya Qurban *
(Hari Kedua)
11 August 20 Thursday Awal Muharam
(Maal Hijrah)
12 August 31 Monday Hari Kebangsaan
13 September 16 Wednesday Hari Malaysia
14 October 29 Thursday Hari Keputeraan Nabi Muhammad S.A.W.
(Maulidur Rasul)
15 November 11 Wednesday Hari Keputeraan Sultan Kelantan
16 November 12 Thursday Hari Keputeraan Sultan Kelantan
17 November 14 Saturday Hari Deepavali
18 December 25 Friday Hari Krismas
*
Date Subject to Change.


Kelantan Holiday Calendar 2020
Kelantan Holiday Calendar 2020
Kelantan Holidays Calendar 2020