Kuala Lumpur Holidays 2020
Check Federal and State Holidays Announced in Kuala Lumpur state of Malaysia for the year 2020.
Federal and State Holidays
No Date Day Holiday
1 January 1 Wednesday Tahun Baru
2 January 25 Saturday Tahun Baru Cina
3 January 26 Sunday Tahun Baru Cina
(Hari Kedua)
4 February 1 Saturday Hari Wilayah Persekutuan
5 February 8 Saturday Hari Thaipusam
6 May 1 Friday Hari Pekerja
7 May 7 Thursday Hari Wesak
8 May 10 Sunday Hari Nuzul Al-Quran
9 May 24 Sunday Hari Raya Puasa *
10 May 25 Monday Hari Raya Puasa *
(Hari Kedua)
11 June 6 Saturday Hari Keputeraan Seri Paduka Baginda Yang di-Pertuan Agong
12 July 31 Friday Hari Raya Qurban *
13 August 20 Thursday Awal Muharam
(Maal Hijrah)
14 August 31 Monday Hari Kebangsaan
15 September 16 Wednesday Hari Malaysia
16 October 29 Thursday Hari Keputeraan Nabi Muhammad S.A.W.
(Maulidur Rasul)
17 November 14 Saturday Hari Deepavali
18 December 25 Friday Hari Krismas
*
Date Subject to Change.


Kuala Lumpur Holiday Calendar 2020
Kuala Lumpur Holiday Calendar 2020
Kuala Lumpur Holidays Calendar 2020