Sabah Holidays 2020
Check Federal and State Holidays Announced in Sabah state of Malaysia for the year 2020.
Federal and State Holidays
No Date Day Holiday
1 January 1 Wednesday Tahun Baru
2 January 25 Saturday Tahun Baru Cina
3 January 26 Sunday Tahun Baru Cina
(Hari Kedua)
4 April 10 Friday Good Friday
5 May 1 Friday Hari Pekerja
6 May 7 Thursday Hari Wesak
7 May 24 Sunday Hari Raya Puasa *
8 May 25 Monday Hari Raya Puasa *
(Hari Kedua)
9 May 30 Saturday Pesta Kaamatan
(Pesta Menuai)
10 May 31 Sunday Pesta Kaamatan
(Pesta Menuai)
11 June 6 Saturday Hari Keputeraan Seri Paduka Baginda Yang di-Pertuan Agong
12 July 31 Friday Hari Raya Qurban *
13 August 20 Thursday Awal Muharam
(Maal Hijrah)
14 August 31 Monday Hari Kebangsaan
15 September 16 Wednesday Hari Malaysia
16 October 3 Saturday Hari Jadi Yang di-Pertua Negeri Sabah
17 October 29 Thursday Hari Keputeraan Nabi Muhammad S.A.W.
(Maulidur Rasul)
18 November 14 Saturday Hari Deepavali
19 December 25 Friday Hari Krismas
*
Date Subject to Change.


Sabah Holiday Calendar 2020
Sabah Holiday Calendar 2020
Sabah Holidays Calendar 2020