Sarawak Holidays 2020
Check Federal and State Holidays Announced in Sarawak state of Malaysia for the year 2020.
Federal and State Holidays
No Date Day Holiday
1 January 1 Wednesday Tahun Baru
2 January 25 Saturday Tahun Baru Cina
3 January 26 Sunday Tahun Baru Cina
(Hari Kedua)
4 April 10 Friday Good Friday
5 May 1 Friday Hari Pekerja
6 May 7 Thursday Hari Wesak
7 May 24 Sunday Hari Raya Puasa *
8 May 25 Monday Hari Raya Puasa *
(Hari Kedua)
9 June 1 Monday Perayaan Hari Gawai Dayak
10 June 2 Tuesday Perayaan Hari Gawai Dayak
11 June 6 Saturday Hari Keputeraan Seri Paduka Baginda Yang di-Pertuan Agong
12 July 22 Wednesday Hari Kemerdekaan Sarawak
13 July 31 Friday Hari Raya Qurban *
14 August 20 Thursday Awal Muharam
(Maal Hijrah)
15 August 31 Monday Hari Kebangsaan
16 September 16 Wednesday Hari Malaysia
17 October 10 Saturday Hari Jadi Yang di-Pertua Negeri Sarawak
18 October 29 Thursday Hari Keputeraan Nabi Muhammad S.A.W.
(Maulidur Rasul)
19 December 25 Friday Hari Krismas
*
Date Subject to Change.


Sarawak Holiday Calendar 2020
Sarawak Holiday Calendar 2020
Sarawak Holidays Calendar 2020