Terengganu Holidays 2022
Check federal and state public holidays observed in Terengganu of Malaysia for the year 2022.

Federal and State Holidays
No Date Day Holiday
1 February 1 Tuesday Tahun Baru Cina
(Chinese New Year)
2 February 2 Wednesday Tahun Baru Cina
(Hari Kedua)
3 March 1 Tuesday Israk dan Mikraj
4 March 4 Friday Hari Ulang Tahun Pertabalan Sultan Terengganu
5 April 19 Tuesday Hari Nuzul Al-Quran
6 April 26 Tuesday Hari Keputeraan Sultan Terengganu
7 May 1 Sunday Hari Pekerja
(Labor Day)
8 May 3 Tuesday Hari Raya Puasa *
(Eid al-Fitr)
9 May 4 Wednesday Hari Raya Puasa *
(Hari Kedua)
10 May 15 Sunday Hari Wesak
(Buddha Purnima)
11 June 6 Monday Hari Keputeraan Seri Paduka Baginda Yang di-Pertuan Agong
12 July 9 Saturday Hari Arafah
13 July 10 Sunday Hari Raya Qurban *
(Eid al-Adha)
14 July 11 Monday Hari Raya Qurban *
(Hari Kedua)
15 July 30 Saturday Awal Muharam *
(Maal Hijrah)
16 August 31 Wednesday Hari Kebangsaan
(Independence Day)
17 September 16 Friday Hari Malaysia
(Malaysia Day)
18 October 9 Sunday Hari Keputeraan Nabi Muhammad S.A.W.
(Prophet Muhammad's Birthday)
19 October 24 Monday Hari Deepavali
(Diwali)
20 December 25 Sunday Hari Krismas
(Christmas)
*
Date subject to change the appearance of the moon.


Terengganu Holiday Calendar 2022:
Terengganu Holiday Calendar 2022
Terengganu Holidays 2022